Premiera najnowszego spektaklu dla młodzieży

×

Komunikat o błędzie

Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor w require_once() (linia 3161 z /home/centrumt/public_html/edukacjakulturalna/includes/bootstrap.inc).

10 czerwca o godz. 18:00 na scenie Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka przy ul. Kuźniczej odbyła się premiera najnowszego spektaklu pt. ""Nie wykluczam" w reżyserii Nataszy Sołtanowicz na podstawie scenariusza napisanego przez Zbigniewa Ravicza. Główne role zagrali aktorzy młodego pokolenia: Mikołaj Bańdo i Tomasz Tywoniuk.

"Nie Wykluczam" to spektakl, w którym ogromną rolę gra muzyka i światło. Choć prowadzony jest w konwencji teledysku, porusza tematy ważne dla młodych ludzi związane z  wykluczeniem z grupy rówieśniczej.

„Twórcy spektaklu umieścili postaci w gąszczu pytań dotyczących wyznaczania granic pomiędzy dobrym a złym, modnym i niemodnym, potrzebnym i zbędnym. Pytali także: dlaczego często jesteśmy bezsilni wobec władczych jednostek? Czemu tak łatwo jest nam być konformistą, a tak trudno zaakceptować odmienność?

„Nie wykluczam" (…) to dobrze opowiedziana historia nowego ucznia, który trafia do miejskiej szkoły, w której rządzi Niezbędny. Zbędny nie jest akceptowany, ale stara się uporać z wykluczeniem. Szybko okazuje się, że na skutek dramatycznych wydarzeń role zmieniają się zupełnie."  Dorota Olearczyk/pik.wroclaw.pl

Przeczytaj recenzję: Nie wykluczam | spektakl premierowy we WCTD/ Dorota Olearczyk/pik.wroclaw.pl

Reżyseria: Natasza Sołtanowicz
Scenariusz: Zbigniew Ravicz
Produkcja: Małgorzata Strońska
Muzyka: Henryk Borsiak
Występują: Tomasz Tywoniuk, Mikołaj Bańdo

Kolejne spektakle już niebawem!