Szkolenie uwrażliwiające na zjawisko wykluczenia

×

Komunikat o błędzie

Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor w require_once() (linia 3161 z /home/centrumt/domains/centrumtworczosci.pl/subdomains/edukacjakulturalna/includes/bootstrap.inc).

ZAPRASZAMY NAUCZYCIELI DO UDZIAŁU

Co? Szkolenie uwrażliwiające na zjawisko wykluczenia w środowisku szkolnym.

Kiedy? 6-7 listopada 2015

Gdzie? WROCŁAWSKIE CENTRUM TWÓRCZOŚCI DZIECKA, ul. Kuźnicza 29a,

Szkolenie składać się będzie z następujących części:

  1. Moduł teatralno- dramowy w swoim zakresie obejmował będzie gry i zabawy integracyjne i sceniczne, których celem jest inkluzja wszystkich uczestników.

  2. Ćwiczenia z obszaru dramy, nastawionych na rozwijanie empatii wobec osób dyskryminowanych i odrzuconych. Działanie to wydaje się być niezmiernie ważną potrzebą pozwalającą postrzegać podmiotowość drugiego człowieka, co zapobiegać będzie wszelkim objawom dyskryminacji.

  3. Działania teatralne ,w których wątkiem tematycznym przejawiającym się w etiudach będzie relacja między wykluczonymi i wykluczającymi.

  4. Zajęcia z psychologiem: W trakcie warsztatu dowiemy się na czym polega wykluczenie w grupie, jakie mechanizmy towarzyszą temu procesowi i jak im przeciwdziałać. Poznamy metody odkrywania i wzmacniania zasobów osobistych. Podczas warsztatu uczestnicy uczą się otrzymując nowe informacje, ale także poprzez reflektowanie i wymianę doświadczeń. Warsztat opiera się na aktywności własnej uczestników, dlatego czas warsztatu mija bardzo szybko i efektywnie.

 

Udział osób uczestniczących we wszystkich działaniach projektowych jest BEZPŁATNY. Projekt realizowany jest w ramach Zadania: organizacja przygotowań do obchodów Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zapewniamy przerwy kawowe i drobny poczęstunek. Zapisy: Mariusz Gaj, koordynator projektu: m.gaj@centrumtworczosci.pl , tel. 071 3418002; www.centrumtworczosci.pl

Prowadzący szkolenie:

Maria Obertaniec - psycholog, trener, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji. Absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim, Szkoły Trenerów „Sieć" rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Obecnie w trakcie Podyplomowych Studiów Psychoterapii przy PWT we Wrocławiu. Od 2003 roku prowadzi warsztaty psychologiczne z zakresu kompetencji osobistych. Pracuje indywidualnie z osobami dorosłymi i młodzieżą doradzając w zakresie problemów emocjonalnych, psychosomatycznych i komunikacyjnych. Prywatnie interesuje się pantomimą, teatrem fizycznym i tańcem współczesnym.

Piotr Para – dr socjologii; wykładowca w Dolnośląskiej Szkole Wyższej; reżyser teatru dzieci i młodzieży z wieloletnim doświadczeniem; pedagog; aktor-mim, w przeszłości aktor Teatru Pantomimy Henryka Tomaszewskiego; założyciel Teatru Pantomimy AP;  główny reżyser projektów międzynarodowych realizowanych przez WCTD  (np. „W poszukiwaniu śladów”).Wyreżyserował kilkanaście spektakli z udziałem dzieci i młodzieży, pracuje ze wszystkimi grupami wiekowymi, prowadzi warsztaty dla multiplikatorów i pedagogów. Od 2000 roku reżyser, scenarzysta młodzieżowej grupy teatralnej.